Závody v plavání

Závody v plavání pořádáme každoročně v předvánočním období. Jsou určeny pro neregistrované plavce a jejich rodiče. Bazén v Radlicích se na 2-3 hodiny promění v místo klidu, přátelských kontaktů a zdravého soutěžené pro radost. Trenéři jednotlivých oddílů a ochotní rodiče se postaví do role časoměřičů a změří dětem jejich výkony. Plavou se minimálně 3 závody (různé plavecké způsoby - kdo neumí nevadí) a výsledné pořadí se sčítá. U nejmladších závodníků se tolerují i plavecké pomůcky(pásky, rukávky). Hlavně když je do závodů chuť.

.28.11. 2009 8. ročník závodů v plavání
Přebor Velké Ohrady

V sobotu 28.11.2009 uspořádal sportovní klub SK Velká Ohrada za podpory MČ Praha 13 pro své členy i pro širokou veřejnost v bazénu v Radlicích již osmý ročník dětských plaveckých závodů „Přebor Velké Ohrady“. Závod byl určen pro neregistrované plavce. Věkový limit nebyl stanoven, závodili i předškoláci. Nikomu nevadil ani podpůrný pásek u nejmladšího závodníka. Příjemné bylo nepřetržité povzbuzování velkého počtu rodičů a doprovodu, na tribuně u bazénu vytvořili velice příjemnou atmosféru. Celkové pořadí určoval součet umístění v závodech na 50 m prsa a 50 m volný způsob. V případě rovnosti součtu umístění rozhodoval součet časů z obou závodů. Nejmladší závodníci plavali oběma styly jen 25 m. Přihlášených 51 závodníků bylo rozděleno do kategorií podle věku. Pro některé děti byla účast na závodech první v životě, proto nejprve absolvovali instruktáž a ukázku startu  Pak už se závodilo naostro. V poslední dráze se mohli účastníci rozplavat nebo se jenom po závodě koupat. Pak už následovalo vyhlášení vítězů a předávání medailí a cen.Největší gratulace vždy patří vítězům. Z celkem 51 závodníků kategorii nejmladších dětí vyhrála Lucie Šindelářová a Kryštof Voska, kategorii mladších žáků a žákyň Markéta Průšová, Linda Kůrková a Vilém Merta, kategorii staršího žactva Vendula Urbanová a Marek Bastl. Všichni, kteří závod absolvovali, si zaslouží uznání za předvedené výkony a vysokou bojovnost. Gratulujeme.Velké poděkování patří samozřejmě i všem rozhodčím a organizátorům. Foto

6.12.2008 7. ročník závodů v plavání

Již tradiční předvánoční plavecký přebor Velké Ohrady je určen pro neregistrované plavce.Jedná se o součty časů z několika závodů a o volné plavání či potápění. Všichni bohatě využili i možnost sauny.Foto

8.12. 2007 6. ročník závodů v plavání

Sportovní klub SK Velká Ohrada uspořádal za podpory MČ Praha 13 nejen pro své členy, ale i pro širokou veřejnost již šestý ročník Přeboru Velké Ohrady v plavání. Závod byl určen pro neregistrované plavce. Věkový limit nebyl stanoven. Příjemné bylo povzbuzování velkého počtu rodičů a doprovodu. Celkové pořadí určoval součet umístění ve třech závodech na 50 m (prsa, znak a volný způsob). Přihlášení byli rozděleni podle věku do pěti kategorií. Všichni, kteří závod absolvovali, si zaslouží uznání za předvedené výkony a vysokou bojovnost. Největší gratulace vždy patří vítězům. Kategorii nejmladší dětí vyhrála Kačenka Makovská a Ondra Daněk, kategorii mladších žákyň Terezka Šantrůčková a kategorii staršího žactva Terka Získalová a Péťa Civín. Gratulujeme. Spolupráce s pracovníky Radlického bazénu je příjemná a závod navozuje klidnou předvánoční atmosféru. Nebudeme spěchat - možná jen ve vodě při závodění. Těšíme se na příští rok. Foto

9.12. 2006 5. ročník závodů v plavání

Závody proběhly jako obvykle v Radlicích. Letos se neplavala štafeta ale byly naplánovány tři závody jednotlivců. 50m prsa, 50m znak a 50m volný způsob.Foto