Sportovní příprava

 


Základní informace

Všeobecná sportovní příprava je určena mladším dětem, klukům i holkám. Nezaměřujeme se na jednostranný trénink - naopak, formou soutěživých her, cvičení na nářadí a jednoduchých kruhových stanovištích se snažíme o rozvoj obratnosti, rychlosti, vytrvalosti. Střídáme různé míčové hry, při nichž nám ale jde o to, aby děti získávaly obecné návyky, které později uplatní v jakémkoliv "velkém" sportu - pohyb po hřišti, orientace v prostoru, ovládání míče. Když už posilujeme, tak základní svalové partie důležité i pro harmonický tělesný vývoj - břišní svaly, paže, zádové svaly. Vystačíme se žíněnkou, švédskou bednou, medicimbalem. Pozornost věnujeme i protahovacím a uvolňovacím cvičením, kterými každý trénink začíná a většina tréninků i končí.

Tréninky

Tréninky probíhají dle rozvrhu jednotlivých oddílů. Během této doby vždy stihneme vystřídat ode všeho něco. Celý tréninkový blok je rozdělený malými přestávkami na zahnání žízně, případně odskočení si.

 

Kontakt

Cvičení povede Mgr. Pavel Toušek tel: 602622540, mail paveltousek@seznam.cz . PaedDr. Jana Civínová tel.:724249283, mail: janacivinova@seznam.cz